Interaktivní technologie

Interaktivní technologie tvoří základ pro vybavení dnešní moderní učebny a je možné je navolit na míru nejen formě výuky, ale i úrovni dovedností jednotlivých pedagogů. Některé slouží k podpoře klasické frontální výuky a některé umožňují i výuku skupinovou, popř. individuální včetně kombinace všech forem. Důležitá však není jen samotná technologie, ale i dodávaný vzdělávací obsah prostřednictvím placených i neplacených aplikací či různých zdrojů obsahu on-line. Většinu interaktivních technologií je též možné kombinovat s klasickými vizualizačními pomůckami jako např. různé typy tabulí (zde nejčastěji sázíme na kvalitu v podobě tabulí od společnosti VMS – ekoTAB) a příslušenství jako jsou různé typy pojezdů, pylonů či mobilních stojanů, kde některé umožňují i polohování interaktivního displeje až do pozice stolu.

Interaktivní projektory

Umožňují dle typu vícedotykové (2-4 dotyk) ovládání perem anebo perem a prsty. Vhodné pro začínající a spíše „vlažné“ zájemce o interaktivní formu výuky. Nejlevnější řešení. 

 • možno kombinovat s tabulovým triptychem a různými typy pojezdů

EPSON_1.jpgepson_2.jpgEPSON_3.jpg

Interaktivní tabule

Umožňují dle typu vícedotykové (2-6 dotyk) ovládání perem, dlaní a prsty. Vhodné pro vážnější zájemce o interaktivní formu výuky. Středně drahé řešení.

 • možno kombinovat s tabulovými křídly tvoříce tak klasický triptych a různými typy pojezdů

SMART_1.jpgSMART_2.jpg

Interaktivní displeje

Umožňují dle typu vícedotykové (10-20 dotyk) ovládání perem anebo perem a prsty. Vhodné pro kohokoliv zejména vážné zájemce o interaktivní formu výuky včetně začátečníků (jednoduchá obsluha jako PC). Středně drahé až dražší řešení.

 • možno kombinovat s tabulovými křídly tvoříce tak klasický triptych a různými typy pojezdů
 • možno umístit na mobilní stojan, z nichž některé jsou i polohovatelné a umožňují až 10 žákům či studentům skupinovou práci s přístupem ze všech stran.

4b50793b-85d6-402c-b60f-2f1cd5c1433f.jpgOptoma – interaktivní 20-dotykový LED displej 65“- 86", 4K UHD, jas 350 cd/m2, kontrast 1.200:1, odezva 8 ms, antireflexní sklo s tvrdostí 7H, modrý světelný filtr pro snížení namáhání očí a široké pozorovací úhly, reproduktory 2x16W, záruka 3 roky; balení neobsahuje VESA držák 600 x 400 ani WIFI dongle - nutno zakoupit zvlášť.

 

 

RS- (2).jpg

 

 

 

 

Newline – interaktivní 20-dotykový LED displej 65“- 86", 4K UHD, jas 350 cd/m2, kontrast 1.200:1, odezva 8 ms, antireflexní sklo, reproduktory 2x15W záruka 2 roky; balení neobsahuje VESA držák 600 x 400 - nutno zakoupit zvlášť. 

 

 

 

 

 

Do škol dodáváme zejména displeje Optoma pro jejich filtr modrého světla chránící oči a unikátní servisní podmínky – výměna displeje do 48 hodin od nahlášení závady ks za ks a jako alternativní řešení pak displeje Newline, které jsou svou kvalitou také vhodnou technologií pro školy.

Interaktivní displeje vítězí nad ostatními technologiemi celou řadou výhod dle typu konkrétního displeje:

 • frontální výuka doplněná o skupinovou včetně podpory inkluze.
 • 10-20 dotykové ovládání umožňuje plnění úloh až 10 žákům či studentům najednou.
 • ostřejší a jasnější obraz i za slunečného dne, vyšší rozlišení, antireflexní povrch, široké pozorovací úhly a filtr proti modrému světlu = menší zátěž na oči.
 • ochranné tvrzené sklo s vyšší odolností proti poškození.
 • uživatelská jednoduchost.
 • integrované PC bez rozvodů a kabeláží po učebně a s tím související nižší náklady na instalaci a výrazně nižší celkové provozní náklady.
 • vzdělávací obsah – software stejný jako pro PC.

TAB_1.jpgTAB_2.jpg

Sweetbox, Magic box

Umožňují dle typu vícedotykové (2 dotyk) ovládání perem. "Jedná se o revoluci v projekci pro školky, speciální školy, první stupně základních škol či školní družiny. Uplatnění však najde také v nemocnicích, dětských koutcích atd. Levnější až středně drahé řešení.

 • dle typu zařízení možno promítat na podlahu (interaktivní plocha), zeď a strop

Obě zařízení svým vybavením zcela nahradí hned několik drahých zařízení, jako je interaktivní tabule, LCD televizi, či projektor. Škole či organizaci tak odpadne nutnost pořizovat hned několik velmi drahých zařízení, jejich instalace a údržba. Technologie dětem promítá na měkkou projekční podložku cokoli, co se jinak běžně promítá na plátno či tabuli. Tím, že se projekce dětem odehrává v jejich nejpřirozenějším herním prostředí, tedy na zemi, je i dle odborníků tou nejvhodnější formou projekce pro naše děti. Projekce či sledování vzdělávacího či zábavného obsahu na zdi či plátnu dokáže proměnit Vaši výukovou místnost v kinosál (obraz až 240 x150 cm).

Magic Box

MAGIC.jpgMAGIC2.jpg

Interaktivní projektor 3500 ANSI, WXGA (1280x800), dvě interaktivní pera (master/master), speciální projekční plocha 200x125cm, multimediální PC, bezdrátová klávesnice s touchpadem, černé provedení, Wi-Fi, DVD, možnost připojení USB flash, možnost promítání na zeď.

Omnneo Sweetbox

SWEET.jpgSWEET2.jpg

Interaktivní projektor 3500 ANSI, WXGA (1280x800), se dvěma pery, výkonný minipočítač s Windows a SMART Notebook softwarem, 2 ks herního bezdrátového ovladače pro hraní her, klávesnice a myš, velká projekční podložka a další bohaté softwarové vybavení. Funkce nahrazující plnohodnotně herní konzoli. Množství dodávaných freewarových her a dodávaných bezdrátových ovladačů zajistí hodiny zábavy. Otevřený systém dovoluje doinstalovat jakoukoliv aplikaci či hru. Funkce zrcadlení obrazovky vašeho mobilního zařízení (mobil, tablet) na zobrazovanou plochu. Sdílejte s Vašimi žáky fotky, obrázky, videa bez nutnosti instalace do katedry.

Kontaktní informace

Jsme registrovaný obchodní partner

Kontaktujte nás

 • Adresa:
  Prekt service s.r.o., Vítkovická 3276/2a
  Moravská - Ostrava, 702 00, Czech Republic
 • IČO / DIČ:
  03023419, CZ03023419
 • Tel.:
  +420 597 010 343
 • Napište nám:
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Sledujte nás: